MENÜ

Jó helyen Jársz!!
Szabadulj meg a pénzügyi gondjaidtól !!!!!

SikerProgram, 2x2linkstart

Mi is a PayPal?

A PayPal egy Internetes bank, amely 1998 kezdte meg működését. Egészen 2000-ig a vállalat csak Amerikában működött, majd kiterjeszkedett Európába, és ettől kezdve az Egyesült Királyságban engedélyezett és bejegyzett, elektronikus pénz kibocsátására szakosodott hitelintézetként működik. 2007.-től Luxemburgban banki engedélyt kapott, és azóta teljes körű banki szolgáltatásokat nyújt.

 

Miért jó a PayPal?

Magyarországon is sok helyen elfogadják. Itt nem fogsz számlaszámot kapni. Érdemes létrehozni egy PayPal számlát, mivel ezen keresztül rendkívül gyorsan és kedvező költségekkel tudunk pénzt utalni a világ minden pontjára.

 

 

Néhány fontos általános tanács és megjegyzés PayPal regisztráció előtt! Lehetőleg ne hazai e-mail címmel regisztráljunk (pl. freemail, citromail stb.), mert egyrészt fennállhat a spam levél veszély (vagyis a PayPal-tól érkező levelek kéretlenként minősülhetnek, így elveszhetnek és fordítva), másrészt ha véletlen hosszú ideig nem lépünk be levelezésünkbe, akkor megszüntetetik a fiókunkat. Márpedig a tranzakciós értesítők a regisztrált címünkre jönnek. Inkább hozzunk létre nemzetközit (pl gmail, yahoo stb.). Sokan azt ajánlják ne ingyenes levelező szolgáltatót használjunk, hanem pl. az internetszolgáltatónktól kapott email címet. Na de mi van ha szolgáltatót váltunk? A yahoo mail-el kapcsolatban lehetett hallani pár negatív sztorit, miszerint sokak felhasználónevét és jelszavát megtudták un. phising technikával (vagyis olyan levelet küldenek “rossz emberek”, ami hivatalosnak tűnik és ál adat megerősítést kérnek benne, visszaküldve ezeket az információkat teljesen átveszik az uralmat a levelezésünk felett…rossz is belegondolni, egy rémálom lehet a károsultnak). Ügyeljünk jelszavunk bonyolultságára és változatosságára is!

Már most figyelmeztetünk mindenkit a regisztrációkor a nevünk sorrendjére, mert szinte az összes PayPal témájú oldal rosszul írja és ez bizony sokba is kerülhet annak aki hazai bankszámlájára kéri ki a pénzét a PayPal-ról. Sajnos régen mi is rosszul regisztráltunk, de megoldottuk a problémát. Erről részletesebben a PayPal pénzkivét rész alatt olvashatunk. A PayPal regisztrációs videóban már helyesen adtuk meg a vezeték- és keresztnevet: a bankszámla kivonatunkon szereplő névvel megegyezően kell beregisztrálni, tehát “First name” = VEZETÉK név és “Last name” = KERESZT név. Itt megjegyezzük, hogy akinek 2-nél több név szerepel a bankszámla kivonatán, mondjuk “Kovács B. József”, annak ugyanígy kell kitöltenie PayPal regisztrációkor is az adott név mezőket. (Például, ha ehelyett “Kovács József”-ként regisztrálunk, vagy “József Kovács” stb., akkor pénzkikéréskor elég magas kezelési költséget számítanak fel “Return Fee” néven, ami a normális 250Ft helyett 1500 Ft-unkba fog kerülni.). Az ékezetek szintén megengedettek. A többi PayPal oldal szerkesztőjének pedig itt az idő, hogy ártírja a helytelen információkat helyesre.

FONTOS! A teljesség kedvéért megjegyezzük, hogy az egyik hozzászólásban valaki idézett egy levelet a PayPal-tól, melyben azt írják, hogy már a név sorrend nem fontos! Innen kezdve (meg általában is) mindenki saját belátása szerint töltse ki a név mezőket! Várjuk az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat! Nálunk anno emiatt többlet költséget is vontak le pénz kivételkor…

PAYPAL PREMIER ACCOUNT (Haladó Premier Számla Magánszemélyeknek)

Ez a csomag az aktívan vásárló/eladó megánszemélyeknek tökéletes. A tranzakciók keretnek nincs éves korlátja, tehát ha hitelkártyánkat is beregisztráljuk, akkor pl. korlátlanul vásárolhatunk és érkezhet pénz arra.

A PayPAl regisztráció pár perc alatt teljesíthető, melyről egy lépésről-lépésre videó is készült, pillanatmegállítással és tekerési lehetőséggel (figyelem a regisztráláskor beírt adatok nem valósak, csak prezentációs céllal lettek kitalálva!

 

Klikk a linkre :  https://www.paypal.com/hu

 

Paypal regisztráció videó :

 

 

PayPal Premier számlánál éves pénzfogadási limit van, ami 630 200 HUF és nincs számbeli hitelkártya korlátozás. A limiteket emelhetjük, ha ellenőrzöttek (verified) vagyunk, erről részletesebben a PayPal számla menüpont alatt olvashatunk. Pénzvisszatérítést küldenek közvetlen kártyára Premier és Business esetben, ha eBay-ről történik.

 

PAYPAL PERSONAL ACCOUNT (Kezdő Számla Magánszemélyeknek)

A csomag éves pénzforgalomra és összegre limitált és a hitelkártyás pénzfogadás szintén korlátozott és költségesebb. Szinte csak online vásárlásra (pénzküldésre) ajánlott. A limitek a következők:

Pénzküldés évenként max: 110 000 HUF
Pénzkivét havonta max: 21 000 HUF
Pénzkivét évente max: 252 000 HUF
Pénzfogadás évente max: 630 200 HUF
Utalás hitelkártyára kedvezményesebben max: 5 alkalom

Azért, hogy a fenti pénz összegeket emelni tudjuk, először ellenőrzött (Verified) tagoknak kell lennünk. Ennek feltétele pedig, hogy hitelkártya adatainkat megadjuk (erről bővebben a PayPal Számla oldal alatt…)

A hitelkártyás 5 alkalmas limitünket csak akkor tudjuk emelni, ha nagyobb számlacsomagra váltunk! Ha nem tesszük meg, jelentősen megnövekedhet a tranzakciók díja!

 

PAYPAL BUSINESS ACCOUNT (Üzleti Számla)

Egyrészt tartalmazza a Premier Számla összes lehetőségét, természetesen a vállakozásunk/cégünk nevével regisztrálva (így a számlaképességet biztosítva), valamint a PayPal számlán belül még hozhatunk létre un. alszámlákat, melyeket pl. a beosztottak is használhatnak különböző jogosultságokkal. Mindezeken felül egyéb plusz kiegészítő szolgáltatást és eszközt kapunk, mint például webes aukciós eszközöket, üzleti weboldalon online vásárlási  megoldásokat és e-mailen keresztül való tranzaktáló lehetőségeket.

Az üzleti számláról is megcsináltuk a regisztrációs videót. Kellenek hozzá természetesen a céges adatok, valamint a cégtulajdonos, üzlet-kapcsolattartó adatai. PayPal céges regisztráció előtt vegyük a kézbe a céginformációkat tartalmazó papirokat és a cégtulajdonos hazai bankszámlaszámának kivonatát és azok szerint töltsük ki pontosan a mezőket. Egy fontos tudnivaló még, hogy tervezett havi 21 000 Ft-os PayPal pénzforgalomnál kötelező beregisztrálni bankkártyát is. A cégtulajdonosi adatoknál itt is figyeljünk a nevek sorrendjére, mert a “Last name” mező nem lesz módosítható után kézzel. Tehát kezünkben a bankszámlakivonattal, azzal megegyezően legyen a ”First name” VEZETÉK név és a “Last name” a KERESZT név kitöltve. A bankkártya adatokat (ha szükséges) később is megadhatjuk, de ezt a videóban is jeleztük.

 

AYPAL BUSINESS ACCOUNT (Üzleti Számla) regisztráció videó :

 

 

Regisztrációkor először az üzleti email elérhetőségünket kérdezik és nem a PayPal-ost. Ezt majd csak a következő oldalon írhatjuk be, ami természetesen lehet ugyanaz, mint a céges. A PayPal számla elkészültekor céges weboldalunkat (pl. webshopunkat) kiterjeszthetjük PayPal-fogadóképes vásárlási lehetőséggel, így biztosítva a látogatóinknak és vásárlóinknak a teljes vásárlási biztonságot, gyorsaságot. Ez a vásárlási legetőség (pl. “Buy” gomb) egyszerűen beintegrálható a weboldalunkba, csak egy kis kódrészletet kell beszerkesztenünk, melyet a PayPal számla oldalán lehet legeneráltatni.

 

PayPal pénzbetét (feltöltés, befizetés, top up) esetét ismertetjük, mely a már említett PayPal számla egyik művelete, külső számláról (hazai magyar bankszámláról) történő pénzküldést teszi lehetővé a PayPal belső számlánkra. Regisztráció után sajnos “0″ HUF/USD egyenleggel nyitunk. Hacsak nem kapunk valahonnan átutalást ez az állapot meg is marad. Ahhoz, hogy pozitív legyen a belső egyenlegünk itthonról valahogy töltenünk kell rá, hiszen addig nem tudunk se továbbküldeni, se online vásárolni stb. A másik lehetőség, hogy beregisztráljuk DOMBORNYOMOTT bankkártyánkat és annak segítségével tranzaktálunk. Ilyenkor szinte azonnali a pénzmozgás és nulla PayPal egyenleggel is vásárolhatunk, küldhetünk pénzt, stb. A PayPal-ba való bejelentkezés után a “Top Up” menüpontban tudunk pénzbetétet és egyenlegfeltöltést indítani.

Az átutalást bármelyik hazai bankokon keresztül megtehetjük (átutalási megbízással -- rózsaszín nyomtatvány) egy helyi PayPal bankszámlaszámra (Unicredit Bank), vagy az említett bank pénztárában személyesen fizetjük be, ilyenkor az úgynevezett “készpénzbefizetési bizonylat” (befizetési és pénztárbizonylat -- cash deposit) segítségével történne, DE ez a lehetőség még NEM lett tesztelve! Az első esetben SAJÁT bankszámlával kell rendelkeznünk és fel kell tüntetni a forrás bankszámlászámot is (utalni webesen is lehet, ilyenkor ugye nem kell bemennünk a bankba), második esetben nem kell, hogy legyen hazai bankszámlánk, DE így befizetni CSAK a Unicredit Bank pénztárában tudunk (ha lesz időnk leteszteljük ezt a lehetőséget, de a PayPal eleve kiköti, hogy saját országunkban regisztrált bankszámlával kell rendelkeznünk). A pénz még ELVILEG  befizethető lenne postán is: belföldi postautalvánnyal (”rózsaszín csekk”), DE szintén NEM tesztelt! Az összeget FORINTBAN kell megadni, melyet aztán majd átkerül a PayPal számlánk (USD/HUF) egyenlegére. A helyi bank számla információi és az utalás részletei a következők:

Jogosult/Kedvezményezett neve: BofA re: PAYPAL PTE LTD

Bank: Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest

Bankszámlaszám: 10918001-0000000115050684

Utalási azonosító: 15 jegyű, betűkből és számokból álló egyedi azonosító

Nos még mielőtt mindenki azt gondolná a fenti számlaszám a szerkesztőé, természetesen ez nem így van. Ha rákattintunk a “Top Up” menüre, akkor mindenkinek ugyanezt kell látnia, kivéve az utolsó 15 jegyű azonosítót, mivel az minden PayPal számla tulajdonosnak egyedi! Nos, pénztári befizetéskor (és a többi esetben is) ezt feltétlen meg kell adni az utalás közleményében/megjegyzésében, mivel ez alapján kerül fel az egyenlegünkre a pénz! Erre különösen ügyeljünk, inkább nyomtassuk ki az adatokat! (direkt azért van ott a nyomtató ikon is). Ha saját hazai bankszámlánkról (e-bank) indítjuk az utalást akkor a számlánk nevének egyeznie kell a PayPal számlánk regisztrációjakor megadott saját névvel, ellenkező esetben jelentősen meghosszabbodhat a feltöltés ideje! Aki devizaszámláról szeretne utalni a PayPal számlájára, annak szüksége lehet a PayPal nemzetközi (IBAN) számára is. Bementünk a bankba és megkérdeztük: a hazai bankszámlaszám elé hozzá kell még tenni a “HU51″ kódot, tehát így HU51-1091-8001-0000-0001-1505-0684 lesz a PayPal IBAN száma. (A nemzetközi utalás is meghosszabbíthatja a tranzakció idejét.)

Az utalt pénz kb. 2-4 munkanapon belül érkezik meg a PayPal számlánkra, melyről értesítő levelet is kapunk. Kezdőknek ajánlatos 1-2 dollárnak megfelelő forinttal megpróbálni az átutalást, hogy lássák és megnyugodjanak, működik a dolog! Még egyszer: utalást Forintban kell megtenni! Illetve megtehető deviza számlán keresztül is, csak akkor előtte a hazai bank valuta konverziót hajt végre Forintra. Itt még lenne egy megjegyzésünk: a feltöltés előtt NEM szükséges a bankszámla adatainkat a PayPal számlánkba beregisztrálni! (ha esetleg még nem történt volna meg) A PayPal a sikeres feltöltés után elképzelhető, hogy automatikusan be fogja regisztrálni a bankszámlánkat a PayPal számlánkba! A fáma még azt is említi, hogy ha nincs megjegyzés mező (esetleg nincs kitöltve(?)) utaláskor, akkor viszont mindenképp feltöltés előtt be kell regisztrálni a bankszámlánkat a PayPal-hoz. Ajánlatos PONTOSAN megadni a bankszámla adatainkat, ahogyan az a bankszámla kivonatunkon is szerepel (First name: Vezetéknév; Last name: keresztnév és nem fordítva!). Ha valamilyen adat nem stimmel, akkor a tranzakció sikertelen lesz és a PayPal nem számol fel ezért külön díjat (esetleg a hazai).

Mivel a PayPal szereti, ha számlájára (számlánkra) pénz érkezik, ezért a pénzbetét/feltöltés teljesen ingyenes! Ami költségként megjelenik az a valutaátváltásból fog eredni…legalább a hazai bankunk hadd járjon jól.

 

 

A PayPal egyenleg pénztárbizonylatos feltöltésénél a vicces az, hogy a 350 Ft kezelési költséget a PayPal-nak kell állnia  Így a mi 100 Ft-os befizetésünk enyhén szólva ráfizetés volt a PayPal-nak. Azért annyira nem sajnáljuk őket, mert eddig már elég szépen leszedték a hasznukat tőlünk…

 

PayPal pénzkivét (kifizetés, jóváírás) esetét ismertetjük, mely a már említett PayPal számla egyik művelete, külső számlára (hazai magyar bankszámlára) történő pénzküldést teszi lehetővé a PayPal belső számlánkról.  Természetesen ezt csak akkor tehetjük meg, ha pozitív a PayPal HUF/USD egyenlegünk és csak annyit, míg el nem érjük a “0″ HUF/USD összeget. Sajnos hitelt nem kapunk és a pénzünk sem fog kamatozni a PayPal számlánkon. Ahhoz, hogy újra pozitív legyen a belső egyenlegünk itthonról valahogy töltenünk kell rá (vagy valakinek küldeni kell belső/külső tranzakción keresztül), mert addig nem tudunk se továbbküldeni pénzt, se online vásárolni stb. A dolog jóval egyszerűbb és gyorsabb, ha hitelkártyához kötjük a pénz kivétet, ekkor szinte azonnal megjelenik az összeg a kártyánkon. A PayPal-ba való bejelentkezés után a “Withdraw” menüpontban tudunk pénzkivétet kezdeményezni.

Hogy saját hazai bankszámlánkon (mely csak forint alapú lehet) tudhassuk a PayPal számlánkon összegyűlt összeget, meg kell adnunk banki adatainkat PONTOSAN a banki számlánk kimutatása alapján: vezetéknév, keresztnév, bank neve, számlaszám, számlaszám megerősítése. Ha valamely adat nem pontosan stimmel, akkor a tranzakció nem teljesül és ráadásul külön munkadíjat is számolnak fel (nem is keveset)!

A minimum összeg melyet átutalhatunk hazai bankszámlára 2100 Ft (kb 10$ körüli összeg). A tranzakció eltarthat 3-5 munkanapig. Ha több hazai számlaszám is szerepel PayPal listánkon, akkor kiválaszthatjuk melyikre szeretnénk. Itt lehetőség van egy kis valutaátváltó ablakban ellenőrizni milyen összeggel fog történni az átváltás. Ha bankkártyánkat (betéti / hitel -- debit / credit) is beregisztráltuk, akkor szinte azonnal megjelenik számlánkon a pénz.

A PayPal a pénzkivétekért/pénzkikérésért régebben pénzt számolt fel, mely anno így nézett ki: 25000 Ft és afelett ez ingyenes, de 24999 Ft és azalatt 250 Ft volt tranzakciónként. Közben szerencsére a pénz kivétet teljesen ingyenessé tették kikérési összegtől függetlenül. A PayPal megemlíti, hogy nem amerikai bankok esetén valamekkora minimumdíjat számít fel, de ennek pontos összegéről már nem szól a fáma, Magyarországon szerencsére nincs plusz díj. Ha nincs névegyezés a PayPal bankszámla profiljában megadott számlatulajdonos neve (vagy egyéb más adat) és hazai számla kimutatásunkon szereplő tulajdoni név közt, nem csak a tranzakció nem lesz sikeres (ahogy ezt már feljebb említettük), hanem ráadásul még 1500(!) Ft-ot levonnak kezelési költség gyanánt! (Return Fee)

Sajnos szinte az összes PayPal témájú oldalon hibásan írják regisztrációkor a Vezetéknév és Keresztnév kitöltését. A rossz és jellemző forma, hogy “First Name”-nek írják a Keresztnevet és “Last Name”-nek a Vezetéknevet: ez HIBÁS! Mégpedig azért az, mert a “Last Name” mező regisztráció után már nem szerkeszthető bankkártya és bankszámlaszám hozzáadásakor! A bankkártyánál ez még igazából nem is gond, mert ott kártyaszámról azonosítanak valószínűleg, de bankszámlánál már fontos a név sorrendje! TELJESEN megegyezőnek kell lennie a PayPal bankszámlaszám hozzáadásakor megadott nevünknek a bankszámlakivonatunkon lévő névvel, különben a már említett “Return Fee” költséget levonják, az pedig ugye nem kevés! Feltételezhető, hogy a PayPal programmal dolgozza fel az adatokat bankszámla esetben és ha nem találnak teljes egyezést, akkor manuálisan, kézzel kell feldolgozniuk a hazautalást és úgy látszik nem alacsony az óradíjuk. Tehát mégegyszer: “First Name” legyen a Vezetéknév és “Last Name” pedig a keresztnév! Persze erre a problémára is van megoldás: egyszerűen névcserét kell kérvényezni.

 

PayPal pénzkivét videó

 

<

 

Klikk a linkre :  https://www.paypal.com/hu


SikerProgram, 2x2linkstart

Hírek

  • WORLD CONSUMER ALLIANCE
    2012-09-21 21:30:16

    A WCA egy hirdetésekkel foglalkozó oldal. Nem befektetés és nem is HYIP cég. Csatlakozáskor hirdetési egységet vásárolsz, mely által lehetőség nyílik az üzleted népszerűsítésére. A kereseti lehetőség tulajdonképpen csak egy plusz jövedelemszerzési lehetőség tagjaink számára.

     

    WORLD CONSUMER ALLIANCE
    http://www.wcarev.com/?keszeg1

Weblap készítés ingyen

Asztali nézet